Nyomtatási lehetőségek
PDF: Képek: /A4


Dátum:

Idő:
: :
: :
Gyöngyösi
Állatkert
Zimba az oroszlánpislog

Nyitva minden nap!

Március hónapban 09:00-18:00 óráig.
Április hónapban 09:00-18:30 óráig.
cikk alja
  •  
  • Állataink

Hullámos papagáj

KategóriaMadarak
Hullámos papagáj
Név

Hullámos papagáj

Latin név

Melopsittacus undulatus

Méret18 centiméteres hosszával a legkisebb faj a laposfarkú papagájok közül. Farka 9-10 centiméter hosszú.
Súly40-50 gramm.
MegjelenésA vadon élő alak zöld színű. Fejének elülső része sárga, fejének alsó részén egy nagy kerek folt található, torkán pedig egy sor ovális fekete folt van. Háti felületén a fekete alapszínű tollak sárgán szegélyezettek. Farka zöldeskék.
Élőhely
globus
Ausztrália szavannáin igen elterjedt faj.Háziasított egyedei az egész Földön megtalálhatóak; sok helyütt szöknek meg gazdáiktól. Ezek az egyedek olykor tartósan meg is telepedhetnek egy adott területen. Igen nagy szabadon levő populációi vannak Floridában
Életkor10 év, de egy különleges hír beszámolt arról, hogy 17 évet is megérhet.
TáplálkozásFőként fűmagvakkal táplálkozik. Ezek közül a legfontosabb, legkedveltebb élelme a köles (vörös, fehér).
ÉletmódKóborló életmódot folytat, ahol vizet és ennivalót talál, ott van a hazája. Röpte gyors, szabálytalan ívű. A kellemes időjárás és klíma kedvez a gyors elszaporodásának. Nincs elég ragadozó a szaporulat kordában tartására, de a gyakran jelentkező aszály megtizedeli az állományt.
A családok hatalmas rajba tömörülve vándorolnak egyik pataktól vagy tótól a másikig. Nincs kifejezett hazájuk, kedvenc üdülő helyük, mindig ott vannak ahol az élelem és a víz.
Északi területeken június és szeptember között, délebbre pedig augusztus és január közt élő és holt fák üregeiben költ. Átlagosan 4-6 tojást rak, amin 18 napig kotlik. A fiókák a 30. napon repülnek ki.
SzaporodásFűvel bélelt faodvakban fészkel. Fészekalja 4-6 tojásból áll, melyen 16-18 napig kotlik. A fiatalok egy hónap múlva hagyják el az odút és három-négy hónapos korukban kapják meg felnőttkori színezetüket, mely esetleg még árnyalatában változhat egészen addig, míg a madár ivaréretté nem válik.
SztoriA hullámos papagáj a madarak osztályának papagájalakúak (Psittaciformes) rendjébe és a papagájfélék (Psittacidae) családjába tartozó Melopsittacus nem egyetlen faja.

Sokfelé megpróbálták meghonosítani szerte a Földön, így Angliában, Dél-Afrikában, a Hawaii szigeteken, Japánban, Hongkongban és Új-Zélandon is, de sehol sem sikerült.

A vadon élő alak zöld színű. Fejének elülső része sárga, fejének alsó részén egy nagy kerek folt található, torkán pedig egy sor ovális fekete folt van. Háti felületén a fekete alapszínű tollak sárgán szegélyezettek, ami jellegzetes hullámos rajzolatot ad a madárnak, amiről a nevét is kapta. Farka 9-10 centiméter hosszú, zöldeskék, a külső tollak szegélye sárga. Csőrén levő jellegzetes viaszhártyájának színe a madár nemére utal. Ivarérett korban a hímek viaszhártyája kék színű, a tojóké barnás.
Jelképes örökbefogadás

Még SENKI sem fogadta örökbe :(
LEGYEN ÖN AZ ELSŐ!

Örökbefogadás
  • Hüllők
    A hüllők az Antarktisz kivételével minden kontinensen megtalálhatók, kiváltképp a trópusi és szubtrópusi éghajlatú területeken.
  • Halak
    A halakat régebben egységes osztályként tartották számon, mára azonban az elsődlegesen vízi gerinces állatok gyűjtőnevévé vált.
  • Rágcsálók
    A legtöbb rágcsáló egér méretű, de azért akadnak jóval nagyobbak is. A jégtakarók kivételével az összes földrész valamennyi élőhelyén honosak.
  • Madarak
    A madárfajok nagy része ma is repülő életmódot folytat. Testüket tolltakaró borítja. Csontjaik üregesek, légzsákokat tartalmaznak. Fogak helyett csőrrel rendelkeznek.
  • Növényevők
    Állatkertünkben elsősorban közepes és nagytestű növényevők található. Leggyakrabban lámacsikó születik.
  • Ragadozók
    Ki ne ismerné Zimbát az híres oroszlánt, aki különleges méreteivel. Rajta kívül számos ragadozó lakik nálunk, pl. tigrisek is.
cikk teteje
  •  
  • Állataink

Megosztás

Nőstény oroszlánok

2021 Gyöngyösi Állatkert Vendéglátó és Szabadidőp. Kft.
ONDEPU-logo

 
OK