Nyomtatási lehetőségek
PDF: Képek: /A4


Dátum:

Idő:
: :
: :
Gyöngyösi
Állatkert
Zimba az oroszlánpislog

Nyitva minden nap!

Február hónapban 09:00-16:30 óráig.
Március hónapban 09:00-18:00 óráig.
cikk alja
  •  
  • Állataink

Dzsungáriai Törpehörcsög

KategóriaRágcsálók
Dzsungáriai Törpehörcsög
Név

Dzsungáriai Törpehörcsög

Latin név

Phodopus sungorus

MéretTestmérete 6-11 cm. Harmadakkorra, mint európai rokonai, és mérete fele az ismertebb szíriai aranyhörcsögének.
SúlySúlya legfeljebb 50 gramm.
MegjelenésBundája sűrű, háta szürke, közepén fekete csíkkal. Hasa fehér, farka rövid. Télen kivilágosodik, néha egészen fehérré válik. Fekete szeme aránylag nagy.
Élőhely
globus
Eredeti élőhelye Belső-Ázsia és az orosz sztyeppék.
Életkor1-2 évig él.
TáplálkozásA magkeverék megfelel igényeinek. Emellett adjunk neki zöldséget és gyümölcsöt. Kedvencei a sárgarépa, kígyóuborka, saláta, paradicsom, és a paprika.
SzaporodásHat hetesen már ivarérett, de csak három hónaposan válik tenyésztésre alkalmassá. Nem társas állat, így lehet, hogy még a különböző nemű törpehörcsögök sem férnek meg egymással.
A nőstény termékeny időszaka (tüzelés) kb. 4 napig tart. A vemhességi idő 17-19 nap. Többnyire 4-6 kölyök születik. Szőrtelenül és vakon jönnek világra. Az anya nem tud nyolc kicsinél többet szoptatni. A kölykök szőre öt napos korukban kezd nőni; szemüket két hetes koruk előtt nyitják ki. Születésükről a kis házikóból kiszűrődő vékonyka hangok adnak jelet. Az anya félti, védi kicsinyeit; ne zavarjuk a kölyköket.
Négy hetesen a kölykök már elég nagyok ahhoz, hogy elválasszák őket az anyjuktól. Ha nem veszik el idejében őket, akkor az anya csúnyán megharaphatja a fiatalokat. Hat hetesen nemek szerint is külön kell választani őket.
SztoriA dzsungáriai törpehörcsög az emlősök (Mammalia) osztályának a rágcsálók (Rodentia) rendjéhez, ezen belül a hörcsögfélék (Cricetidae) családjához tartozó rágcsálófaj.

Fontos, hogy kerüljük a következő táplálékokat a dzsungáriai törpehörcsög étlapjáról: Ne adjunk neki déligyümölcsöket, erős paprikát, hagymát és krumplit keményítőtartalma miatt. Fogkoptatásra legjobb a száraz kenyér, ami akár egy hónapig is kitart.
Ivóvizét naponta cseréljük. Használhatunk golyós önitatót. Csak tiszta kézzel nyúljunk hozzá. Ha ugyanis megérzi rajta az élelmiszert, akkor harap.
Jelképes örökbefogadás

Még SENKI sem fogadta örökbe :(
LEGYEN ÖN AZ ELSŐ!

Örökbefogadás
  • Hüllők
    A hüllők az Antarktisz kivételével minden kontinensen megtalálhatók, kiváltképp a trópusi és szubtrópusi éghajlatú területeken.
  • Halak
    A halakat régebben egységes osztályként tartották számon, mára azonban az elsődlegesen vízi gerinces állatok gyűjtőnevévé vált.
  • Rágcsálók
    A legtöbb rágcsáló egér méretű, de azért akadnak jóval nagyobbak is. A jégtakarók kivételével az összes földrész valamennyi élőhelyén honosak.
  • Madarak
    A madárfajok nagy része ma is repülő életmódot folytat. Testüket tolltakaró borítja. Csontjaik üregesek, légzsákokat tartalmaznak. Fogak helyett csőrrel rendelkeznek.
  • Növényevők
    Állatkertünkben elsősorban közepes és nagytestű növényevők található. Leggyakrabban lámacsikó születik.
  • Ragadozók
    Ki ne ismerné Zimbát az híres oroszlánt, aki különleges méreteivel. Rajta kívül számos ragadozó lakik nálunk, pl. tigrisek is.
cikk teteje
  •  
  • Állataink

Megosztás

Nőstény oroszlánok

2021 Gyöngyösi Állatkert Vendéglátó és Szabadidőp. Kft.
ONDEPU-logo

 
OK