Nyomtatási lehetőségek
PDF: Képek: /A4


Dátum:

Idő:
: :
: :
Gyöngyösi
Állatkert
Zimba az oroszlánpislog

Nyitva minden nap!

Március hónapban 09:00-18:00 óráig.
Április hónapban 09:00-18:30 óráig.
cikk alja
  •  
  • Állataink

Vörösfarkú boa

KategóriaHüllők
Vörösfarkú boa
Név

Vörösfarkú boa

Latin név

Boa constrictor

MéretHosszuk a 2-4 métert is elérheti.
Súly20-30 kg.
MegjelenésKözepes termetű kígyó, átlagosan 2-3 méteresek a felnőtt egyedei.
Élőhely
globus
Közép-Amerikától Észak-Argentínáig területéig élnek populációi. Száraz szavannáktól a sűrű trópusi esőerdőkig, viszont a víz közelsége fontos feltétel.
ÉletkorTerráriumi körülmények között akár 20-30 évig is élhetnek.
TáplálkozásKisebb és közepes nagyságú emlősökkel, madarakkal, gyíkokkal, sőt, kisebb kajmánokkal is táplálkoznak.
ÉletmódA fákon és a talajfelszínen egyaránt ügyesen mozog, kiválóan úszik. A kifejlett egyedek este aktívak, és elsősorban a talajon tartózkodnak. A fiatal egyedek inkább a vízparti fák lombkoronáján élnek.
SzaporodásÁl-elevenszülők, a szaporodási időszak a helyi környezeti sajátosságoknak megfelelően területenként eltérő hónapokra esik. A tenyésztők a párzási hajlandóság növelésére először 6-8 hétig 22 Celsius-fokra csökkentik a hőmérsékletet, valamint a nappali világítás időtartamának hosszát; ezenkívül megvonják a táplálékot az állatoktól. Mihelyt visszaáll a normális helyzet, a kígyók rövidesen párzani kezdenek. Ha több hím keresi fel egyszerre a nőstényt, akkor előbb megküzdenek egymással a párosodás jogáért. A vemhesség 6-8 hónapig tart, az utódok számától és a hőmérséklettől függően. A 25-50 kis boa 35-50 centiméteres hosszal látja meg a napvilágot. A korán önállóságra kényszerülő kicsik 1-3 hetes korukban, az első vedlésük után esznek először. A fiatalok ivaréretté 3 éves korukban válnak.
SztoriA közönséges óriáskígyó, más néven bálványkígyó a kígyók alrendjébe és az óriáskígyófélék (Boidae) családjába tartozó szárazföldi kígyófaj. A legismertebb és legelterjedtebb óriáskígyófaj, nem csak természetes élőhelyén, hanem hobbiállatként is.

Különlegesség: A rekordot egy trinidadi 5,6 méter hosszú példány tartotta, míg ki nem derítették, hogy valójában egy fiatal zöld anakonda (Eunectes murinus). Így egy új rekord vált hitelessé: 4,5 méter.
Jelképes örökbefogadás

Még SENKI sem fogadta örökbe :(
LEGYEN ÖN AZ ELSŐ!

Örökbefogadás
  • Hüllők
    A hüllők az Antarktisz kivételével minden kontinensen megtalálhatók, kiváltképp a trópusi és szubtrópusi éghajlatú területeken.
  • Halak
    A halakat régebben egységes osztályként tartották számon, mára azonban az elsődlegesen vízi gerinces állatok gyűjtőnevévé vált.
  • Rágcsálók
    A legtöbb rágcsáló egér méretű, de azért akadnak jóval nagyobbak is. A jégtakarók kivételével az összes földrész valamennyi élőhelyén honosak.
  • Madarak
    A madárfajok nagy része ma is repülő életmódot folytat. Testüket tolltakaró borítja. Csontjaik üregesek, légzsákokat tartalmaznak. Fogak helyett csőrrel rendelkeznek.
  • Növényevők
    Állatkertünkben elsősorban közepes és nagytestű növényevők található. Leggyakrabban lámacsikó születik.
  • Ragadozók
    Ki ne ismerné Zimbát az híres oroszlánt, aki különleges méreteivel. Rajta kívül számos ragadozó lakik nálunk, pl. tigrisek is.
cikk teteje
  •  
  • Állataink

Megosztás

Nőstény oroszlánok

2021 Gyöngyösi Állatkert Vendéglátó és Szabadidőp. Kft.
ONDEPU-logo

 
OK